|
|
|
Przyczepa sprzętowa ratownictwa chemicznego: Przyczepa sprzętowa dla ratownictwa chemicznego przeznaczona jest do przechowywania i transportu sprzętu i wyposażenia jednostek ratownictwa chemicznego straży pożarnej. Zabudowana i wyposażona zgodnie z wytycznymi zamawiającego. Spełnia wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych. Zabudowa pod specjalistyczne wyposażenie dla sprzętu ratownictwa chemicznego. Sprzęt dla ratownictwa chemicznego nie wchodzi w zakres dostawy.
Opis zabudowy Na ramie przyczepy wykonana zabudowa specjalistyczna w postaci kontenera. Kontener posiada szkielet z profili zamkniętych ze stali nierdzewnej, spawanych. Blachy poszycia zewnętrznego aluminiowe, klejone i nitowane do szkieletu, lakierowane w kolorze RAL 3000 lakierami akrylowymi. Poszycia wewnętrzne wykonane z gładkich blach aluminiowych anodowanych, półki sprzętowe oraz mocowania sprzętu z aluminium i stali nierdzewnej, skrzynki na sprzęt z tworzywa sztucznego.
Skrytki boczne po dwie z każdej strony przyczepy po zamykane żaluzjami aluminiowymi wodno i pyłoszczelnymi. Żaluzje wyposażone w zamki zamykane na klucz ( jeden klucz do pasuje do wszystkich zamków) oraz sprężynowe mechanizmy ułatwiające otwieranie. Zamki drzwi, szuflady, żaluzje zabezpieczone przed niezamierzonym otwarciem, łatwo-otwieralne dla użytkowników. Skrytka tylna zamknięta klapą odchylaną do góry, wyposażona w zamek z kluczem oraz gazowe siłowniki podtrzymujące klapę w pozycji otwartej – poziomej. Szuflady i tace automatycznie blokowane w pozycji wysuniętej, zabezpieczone przed wypadnięciem z prowadnic. Szuflady, podesty i tace oraz inne elementy pojazdu wystające w pozycji otwartej poza obrys pojazdu posiadają oznakowanie ostrzegawcze. Uchwyty, klamki żaluzji, szuflad, podestów, tac, tak skonstruowane, aby ich obsługa była możliwa w rękawicach. Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza. Przyczepa wyposażona w mocowaną na dachu wysuwaną roletę z namiotem osłaniającym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Zagospodarowanie wnętrza przyczepy: W przyczepie przewidziano miejsce na zamocowanie następującego sprzętu: pompa elektryczna SPATE o wymiarach transportowych: 102/60/55 (dł./szer./wys.), namiot pneumatyczny typu NP26 o wymiarach transportowych: 130/60/60 cm (dł./szer./wys.), pojemnik z tworzywa sztucznego o przekroju okrągłym o minimalnych wymiarach transportowych: 80 x 140 cm (śred. x wys.), węże uniwersalne do mediów chemicznych, tłoczno – ssawne Ø50 mm i dł. 10m – 4 odcinki, węże tłoczne do mediów ropopochodnych Ø52 mm, dł.20 m – 5 odcinków, inny drobny sprzęt usytuowany w co najmniej 12 skrzynkach z tworzywa sztucznego o standardowym wymiarze. Zagospodarowanie z zachowaniem zasady, że najcięższy sprzęt znajduje się w dolnych częściach najniżej położonych skrytek.
Podstawowe dane techniczne: - Instalacja elektryczna: 24V. - Rozstaw kół: 2100 mm. - Koła i zawieszenie: - Liczba osi: 2. - Liczba kół: 4. - Ogumienie szosowe, uniwersalne z bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych. - Wartości nominalne ciśnienia w ogumieniu trwale umieszczone nad kołami. - Pełnowymiarowe koło zapasowe ze stałym mocowaniem w miejscu łatwo dostępnym - Układ hamulcowy: Hamulec najazdowy, hamulce bębnowe dla wszystkich kół - Instalacja elektryczna. układ elektryczny o napięciu 24 V. Wymiary: a)długość po zabudowie: 5250 - 5500 mm. W zależności od położenia regulowanego zaczepu. b)szerokość po zabudowie: 2550 mm. c)wysokość po zabudowie: 2850 mm. Masy: a)dopuszczalna masa całkowita: 3500 kg. b)masa własna 1900 – 2100 kg. c)różnica nacisków stron: poniżej 1 %.
|
|
|
|
Wspornik przyczepy |
|
|
|
|
|