Sprzęt ratowniczy - Produkty - Myjnie pojazdów specjalistycznych - Myjnie stacjonarne pojazdów specjalnych
Twoje zamówienie: 0 produktów

Twój notatnik: 0 produktów | Do czego służy notatnik?

Wybierz język:  Polish   english   deutsch   russian
Jak oczyścić akwen portu wodnego w przypadku skażenia substancjami ropochodnymi wyciekającymi z jachtu? | Jak zorganizujesz pierwszą pomoc osobom podczas katastrofy autobusu lub pociągu? | Co zrobić z poszkodowanymi do momentu zorganizowania transportu do szpitali lub miejsc zakwaterowania! | Jakie masz środki techniczne do wzmocnienia i naprawy wałów przeciwpowodziowych! | Jakie działania podejmiesz, jeżeli w Twojej gminie dojdzie do skażenia przemysłowego, lub przewróci się cysterna z chemikaliami? | Co zrobisz, jeżeli w Twoim szpitalu pojawią się ludzie z objawami choroby zakaźnej? | Jak w szybki sposób zorganizować perfekcyjne warunki polowe? | Czego potrzebujesz, aby przygotować się do Euro 2012?Myjnie stacjonarne pojazdów specjalnych
Myjnie stacjonarne pojazdów specjalnych

System MYJNI STACJONARNEJ  jest urządzeniem o maksymalnie uproszonej konstrukcji, niskiej cenie oraz niewielkich kosztach eksploatacji. Układ ten można stosować zarówno na istniejących już obiektach jak i na nowych inwestycjach. Myjnia obsługiwać może pojazdy o różnych gabarytach i kształtach nadwozia. Kierując się również względami ekologicznymi pamiętaliśmy także o problemie ścieków powstających w procesie mycia pojazdów.

W dobie coraz większego deficytu zasobów wodnych zarówno w naszym kraju, jak i na całej kuli ziemskiej, bardzo ważnym problemem stają się zagadnienia związane z oszczędnym gospodarowaniem zasobami wody pitnej.

Myjąc nasze samochody nie zdajemy sobie sprawy, że zużywana w tym procesie woda jest zazwyczaj tracona i trafia do odbiorników, np. kanalizacji, w postaci wysoko zanieczyszczonych ścieków przemysłowych. Trzeba przy tym pamiętać, że woda używana w procesie mycia jest zazwyczaj wysokiej jakości (najczęściej jest to woda pitna - wodociągowa).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi proces mycia pojazdów samochodowych powinien odbywać się na myjni wyposażonej w system oczyszczający ścieki z mycia. Najbardziej uzasadnione jest zastosowanie układu oczyszczania działającego w obiegu zamkniętym, co jest korzystne dla środowiska naturalnego dając wymierne efekty ekologiczne i ekonomiczne. Dotyczą one oszczędności w zużyciu wody i w zrzucie ścieków, a co za tym idzie z ograniczeniem opłat z nimi związanych.

Proponowane prze nas rozwianie umożliwia oczyszczanie wody z myjni w obiegu zamkniętym.

Składowe elementy myjni:

  • żelbetowa płyta mycia pojazdów z systemem odwodnieniowym (koryto odwodnieniowe), lub istniejące najazdy myjni,
  • system odwadniania i odprowadzania ścieków z mycia pojazdów,
  • układ „A- Biomyjnia” obieg zamknięty oczyszczania ścieków z mycia pojazdów wraz z niezbędnymi przyłączami (wody czystej, odprowadzenia nadmiaru wody, elektrycznym),
  • kontener mieszczący układy pompowe, agregat ciśnieniowy mycia ręcznego oraz sterowanie układu, armaturę.

Opis działania myjni pojazdów

Proces mycia winien odbywać się na specjalnej, szczelnej, żelbetowej płycie z odpowiednim ukształtowaniem powierzchni ułatwiającym odpływ ścieków z mycia.

Z uwagi na duże zróżnicowanie kształtów i gabarytów mytego sprzętu zlecamy mycie pojazdów za pomocą lanc ciśnieniowych mycia ręcznego.

Oferowane przez nas urządzenia myjące umożliwiają podgrzewanie podawanej do mycia wody oraz podawanie środków myjących.

Ścieki powstające podczas mycia zbierane są w system odwodnieniowy a następnie kanalizacją odprowadzającą trafiają do zamkniętego układu oczyszczania ścieków z mycia typu A-Biomyjnia.

Uwaga!
W zależności od rodzaju mytych pojazdów oraz ich liczby układ A- Biomyjnia można dodatkowo połączyć z układem AEROS, co pozwala na uzyskanie wody obiegowej o bardzo wysokich parametrach, umożliwiających wykorzystanie jej do wszystkich cykli mycia.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z działem handlowym.

Załączniki:
pdfSCHEMAT POŁĄCZENIOWY MYJNI SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH  (42,57 KB)
 Cennik Ratownictwo 2015. Oferta skrócona, zapraszamy do pobrania: aktualnego cennika standardowyc...
czytaj więcej »
Szanowni Państwo, Wychodząc na przeciw możliwym zagrożeniom, które niesie obecna sytuacja ge...
czytaj więcej »
DEZAKTYWATOR Bojowych Środków Trujących. Oferta specjalna, zgodna z wytycznymi KG PSP.  ...
czytaj więcej »
DEKONTAMINACJA WSTĘPNA zgodnie z wytycznymi KG PSP! Informujemy, że w naszej ofercie jest kompl...
czytaj więcej »
Specjalistyczne łodzie aluminiowe dla służb ratowniczych. Sprzęt  przystosowany do prowadz...
czytaj więcej »
Zeszłoroczna powódź pokazała, że stosowane dotychczas mobilne wały wypełniane wodą do podw...
czytaj więcej »
Elastyczne wały przeciwpowodziowe PCV służą do ochrony środowiska przed skutkami powodzi. W ...
czytaj więcej »
DWUKOMOROWA PŁYWAJĄCA ZAPORA przeznaczona jest do ograniczenia rozprzestrzeniania skażenia na po...
czytaj więcej »


Koszyk jest pusty!