Sprzęt ratowniczy - Produkty - Sprzęt do ratownictwa - Izolatoria ciśnieniowe - Mobilne izolatorium ciśnieniowe AWAS
Twoje zamówienie: 0 produktów

Twój notatnik: 0 produktów | Do czego służy notatnik?

Wybierz język:  Polish   english   deutsch   russian
Jak oczyścić akwen portu wodnego w przypadku skażenia substancjami ropochodnymi wyciekającymi z jachtu? | Jak zorganizujesz pierwszą pomoc osobom podczas katastrofy autobusu lub pociągu? | Co zrobić z poszkodowanymi do momentu zorganizowania transportu do szpitali lub miejsc zakwaterowania! | Jakie masz środki techniczne do wzmocnienia i naprawy wałów przeciwpowodziowych! | Jakie działania podejmiesz, jeżeli w Twojej gminie dojdzie do skażenia przemysłowego, lub przewróci się cysterna z chemikaliami? | Co zrobisz, jeżeli w Twoim szpitalu pojawią się ludzie z objawami choroby zakaźnej? | Jak w szybki sposób zorganizować perfekcyjne warunki polowe? | Czego potrzebujesz, aby przygotować się do Euro 2012?Mobilne izolatorium ciśnieniowe AWAS
Mobilne ciśnieniowe izolatorium „AWAS” przeznaczone jest do izolacji osób stanowiących zagrożenie dla otoczenia przy zachowaniu bezpiecznego środowiska dla osób znajdujących się wewnątrz. System umożliwia szybkie przekształcenie istniejącego pomieszczenia w stałą izolatkę spełniającą najwyższy możliwy poziom ochrony przed niebezpieczeństwem skażenia. Urządzenie wykonywane są w wersji podciśnieniowej i nadciśnieniowej.

Wersja nadciśnieniowa może być wykorzystana do ochrony przed przypadkowym zakażeniem osób o obniżonej odporności na czynniki zewnętrzne (np. po ciężkich operacjach).

Wersja podciśnieniowa służy do izolacji osób stanowiących zagrożenie dla otoczenia (np. zarażonych lub podejrzanych o zarażenie chorobami zakaźnymi)

Po dostarczeniu na miejsce czas rozłożenia urządzenia przez 2 osoby wynosi ok. 50 minut. W przypadku rozkładania systemu przez dobrze wyszkolone osoby czas ten może być skrócony do ok. 30 minut. Montaż izolatorium jest intuicyjny, nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia z wyjątkiem klucza ampulowego będącego na wyposażeniu.

Wnętrze izolatorium o pow. 16,8 m2 z przykładowym wyposażeniem.

System składa się z 5 głównych części:
1. Namiot: komora izolacyjna – (1 szt.)
2. Aluminiowy stelaż komory (1 szt.)
3. Elementy dociskające namiot do podłoża (1 kpl.)
4. Urządzenia filtrująco – dekontaminacyjnego 1szt.
5. Śluzy powietrznej o konstrukcji aluminiowej lub uproszczonej – 1szt.

Wyposażenie dodatkowe:
urządzenie do usuwania skażonych odpadów;
przesłona z toaletą chemiczną;
kabina dekontaminacyjna dla personelu medycznego;
łóżka polowe z możliwością piętrowania;
składane stoliki i krzesła (kwarantanna);
zewnętrze zasłony komory izolacyjnej;
dodatkowe oświetlenie (jarzeniowe w obudowie z poliwęglanu IP 54);
ciśnieniowe nosze medyczne;
zdalne przyciski przywołania obsługi;
videotelefon;
inne do ustalenia.


Wnętrze komory izolacyjnej od strony śluzy.

Wszystkie elementy systemu posiadają oddzielne pokrowce do ich przechowywania.

W podstawowej wersji komora izolacyjna ma wymiary 5,8 metrów długości, 2,9 metry szerokości oraz regulowaną wysokość (powierzchnia – 16,8m2 ). Umożliwia to rozmieszczenie wewnątrz, maksymalnie pięć polowych piętrowych łóżek dla 10 chorych (np. w przypadku kwarantanny), lub 4 standardowe łózka szpitalne.

Połączenie śluzy i komory


W celu uruchomienia dodatkowych urządzeń medycznych wewnątrz komory, ich kable, przewody i rury mogą być przeprowadzone przez rękawy serwisowe.

Rękawy serwisowe.

Komora izolacyjna może także posiadać wydzielone, osłonięte miejsce na WC chemiczne.

Komora może być wyposażona w wymienny panel dostępowy, który – dzięki zastosowaniu specjalnych rękawic – umożliwia wykonywanie prac wewnątrz komory bez potrzeby wchodzenia do środka.

Aby zachować konieczną intymność dla pacjentów, istnieje możliwość montażu na zewnętrznej części stelaża nieprzezroczystych zasłonek.

Komora izolacyjna:
Komora izolacyjna składa się z trzech głównych elementów:
szybko rozkładalnego stelaża aluminiowego
namiotu (komory izolacyjnej) podwieszanego pod stelażem, wykonanego z przezroczystego materiału
umożliwiającego obserwacje zamkniętego środowiska z zewnątrz i odwrotnie.
stalowych elementów uszczelniających namiot do podłogi


Stelaż komory z podpiętym namiotem.

Konstrukcja szybko rozkładalnego stelaża komory.


Na specjalne zamówienie komora izolacyjna może mieć wymiary:
(wysokość bez zmian)
2 x 2m (4 m2)
2,5 x 2,5 m (6,3 m2)
2,7x2,7 m (7,3 m2)
2,9x2,9m (8,5 m2)
2x3 m (6 m2)
2,5x3,7m (9,3m2 )
2,7x4m (11m2 )
2,9x4,3m (12,5m2 )
2mx4m (8m2 )
2,5 x 4,9m (12,3m2 )
2,7x5,3m (14m2 )
inne – stanowiące wielokrotność podanych wyżej wymiarów.

Do podanych gabarytów komory należy doliczyć wymiary śluzy powietrza oraz filtra powietrza:
śluzy aluminiowej - standardowej (dł. 1,5m x szer. 1,0m)
śluzy zamykanej na zamki błyskawiczne (dł. x szer.) 1,5m x 1,5m.
urządzenie filtrująco - dekontaminacyjne (dł. x szer.) 1,2m x 0,8 m

Ze względu na zasadę działania (podciśnienie lub nadciśnienie) komora izolacyjna nie posiada własnej podłogi, którą stanowi w dalszym ciągu podłoga pomieszczenia. Ściany komory dociskane są do istniejącej podłogi przez specjalne elementy rozpierające:

Elementy uszczelniające - dociskające ścianki namiotu do istniejącej podłogi pomieszczenia.

Ze względu na możliwość łączenia się ze sobą stelaży komory, jedyne ograniczenia powierzchni izolatorium jest wydajność urządzenia filtrująco – dekontaminacyjnego, oraz wielkość pomieszczenia w którym ma być ono rozłożone.

Duża ilość pasków i klamer mocujących wewnątrz komory umożliwia mocowanie rożnego rodzaju dodatkowego wyposażenia komory (lampy) komunikatory, przewody i węże (np. tlen) itp.

Wewnętrzne uchwyty na wyposażenie dodatkowe.

W wersji standardowej śluza i filtr powietrza montowane są na krótszym boku komory. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość zamontowania śluzy w innym miejscu, a także wykonanie kilku wejść do jednej komory.

System umożliwia także wykonanie przejść (korytarzy - śluz) pomiędzy różnymi komorami oraz podłączenie nawet kilku urządzeń filtrująco – dekontaminacyjnych.

Mocowanie namiotu komory do stelaża, dodatkowe drzwi śluzy.


Filtr wentylacyjno - dekontaminacyjny


Urządzenie filtrująco-dekontaminacyjne umożliwia pracę w trzech zasadniczych wydajnościach
1000 m3/h
1400 m3/h
2000 m3/h

Podczas standardowej pracy urządzenie pracuje z najmniejszą wydajnością, co umożliwia minimalizację poziomu hałasu (poniżej 65 dB) oraz małe zużycie energii elektrycznej.

W momencie wejścia osoby do śluzy urządzenie automatycznie przechodzi do największej wydajności. Po opuszczeniu śluzy urządzenie automatycznie przechodzi w tryb pracy o średniej wydajności aby po ustalonym czasie przejść do minimalnego przepływu powietrza. System ten zapewnia uzyskanie podciśnienia wewnątrz komory izolacyjnej nawet w przypadku jednoczesnego otwarcia drzwi wewnętrznych i zewnętrznych komory.
Urządzenie wykonywane jest w dwóch podstawowych wersjach w zależności od rodzaju śluzy w jaki jest wyposażony system.
urządzenie z obsługą tylko 3 wielkości przepływu powietrza (wersja uproszczona)
urządzenie z obsługą automatyki drzwi, podciśnienia, wideokonferencji, przywołania, itp.

Wszystkie funkcje systemu sterowane są przez układ automatyki, zintegrowany razem z urządzeniem filtrująco-dekontaminacyjnym.

Układ automatyki w wersji rozszerzonej steruje następującymi funkcjami:
1. Automatycznie ustala wymagany przepływ powietrza (istnieje możliwość ręcznego wyboru)
2. Zapewnia odpowiednią kolejność otwierania drzwi śluzy oraz umożliwia awaryjne opuszczenie komory przez personel.
3. Kontroluje wartość podciśnienia w komorze, w przypadku spadku podciśnienia poniżej zadanej wartości zwiększa wartość przepływu powietrza oraz uruchamia alarm.
4. Poosiada system videokomunikacji pomiędzy osobami chorymi a obsługą
5. Wyposażone jest system awaryjnego przywołania personelu. Urządzenie przywoławczo może być umieszczone nawet w odległości kilkudziesięciu metrów od komory.
6. Podaje czas działania urządzenia, informuje o konieczności zmiany filtra.
7. Rejestruje wszystkie podstawowe funkcje systemu, w tym wejście i wyjście z śluzy.
Dodatkowo urządzenie filtrująco-dekontaminacyjne posiada 4 gniazda 220V/50 Hz umożliwiające podłączenie aparatury medycznej o mocy do całkowitej do 3 kW. Całe urządzenie zasilane jest z sieci elektrycznej 230 V/50 Hz. Urządzenie wyposażone jest w 4 kółka oraz cztery uchwyty transportowe zapewniające łatwe przemieszczanie urządzenia.

Panel sterowniczy urządzenia filtrująco – dekontaminacyjnego.


Śluza powietrzna
Może być wykonana w dwóch wersjach:
uproszczonej – wykonanej w postaci podwieszonego namiotu z stelażem. Drzwi zamykane na suwaki. Układ wyposażony jest jedynie w czujnik wejścia do śluzy zwiększający wydajność pracy filtra na czas potrzebny do wejścia / wyjścia ze śluzy
rozszerzonej – wykonanej z profili aluminiowych. Śluza na czas przechowywania jest składana, tak aby zajmowała jak najmniej miejsca.

Wejście do śluzy

Ze względu na swoją konstrukcję śluza aluminiowa ta zapewnia wygodny oraz bezpieczny dostęp do wnętrza komory izolacyjnej. Wielkość drzwi po otwarciu umożliwia swobodny wjazd do wnętrza komory standardowego łóżka szpitalnego.

W wersji rozszerzonej śluza aluminiowa wymusza także zachowanie tzw. bezpiecznej procedury wejścia i wyjścia. Drzwi śluzy otwierane są przez elektro-zamki sterowane przyciskami umieszczonymi na konstrukcji śluzy. Układ automatyki uniemożliwia
jednoczesne otwarcie obu drzwi śluzy. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w przycisk awaryjnego otwarcia obu drzwi (ALARM), który umożliwia wyjście personelu z komory śluzy w trybie awaryjnym. Tryb ten może być także używany do wprowadzenia kolejnego pacjenta lub sprzętu przy działającym systemie. Jest możliwe dzięki bardzo dużej wydajności urządzenia filtrująco-dekontaminacyjnego, Zapewnia on uzyskanie różnicy ciśnienia pomiędzy wnętrzem komory a ciśnieniem panującym na zewnątrz komory.

Przyciski otwierające drzwi śluzy.

Śluza aluminiowa wyposażona jest w 4 kółka transportowe umożliwiające wygodne przemieszczenie jej wewnątrz szpitala. Wielkość urządzenia dopasowana jest do wymiarów standardowej windy szpitalnej. Kompletna śluza aluminiowa w pozycji transportowej stoi na 4 kołkach jezdnych zamocowanych na dłuższym boku śluzy. Śluza więc ustawiona jest w tym przypadku na boku. Po zdjęciu elementów zabezpieczających do transportu należy ją przestawić do pozycji pionowej. Kolejną czynnością jest rozciągniecie śluzy do prawidłowego kształtu, założenie ramek z oknami i zabezpieczenie połączeń.


Konstrukcja śluzy aluminiowej. Po prawej śluza w pozycji transportowej.


Obie wersje śluzy wyposażone są dodatkowo w specjalny rękaw do podłączenia urządzenia do usuwania skażonych odpadów. Zasada działania i system połączenia obu śluz do izolatorium jest identyczny.


Rękaw do usuwania skażonych odpadów.

Krótki opis wyposażenia niestandardowego:

System usuwania skażonych odpadów (opcja) wykonany jest w postaci stelaża z rękawem z tworzywa sztucznego. Rękaw zamykany jest z obu stron przy pomocy zgrzewarki termicznej. Urządzenia zapewnia należytą szczelność podczas użycia oraz pełnych worków z odpadami.

Kabina dekontaminacyjna dla personelu medycznego (opcja) wykonywana jest jako element śluzy pomiędzy wyjściem z systemu a wejściem do komory izolacyjnej. Kabina może być wyposażona w urządzenia UV lub inny system dekontaminacyjny.

Toaleta chemiczna (opcja). Jest to przestrzeń wydzielona w komorze izolacyjnej specjalnym układem zasłon, w której znajduje się toaleta chemiczna. Jeżeli toaleta nie jest używana jej zasłony można szybko zwinąć aby nie zabierała cennego miejsca w komorze.

Zasłonki zewnętrze (opcja) zapewniają osłonę dla pacjentów przebywających w komorze izolacyjnej. System umożliwia szybki montaż i demontaż oraz możliwość ich przesuwania.

Inne rozwiązania (opcja). Firma AWAS jako producent izolatorium może dostosować funkcjonalność systemu do potrzeb klienta.

Ciśnieniowe nosze medyczne (opcja). Przeznaczone są do transportu osób zainfekowanych lub wymagających dodatkowej ochrony przed zakażeniem. W zależności od potrzeb, urządzenie można skonfigurować jako nosze podciśnieniowe (przeznaczone do transportu zainfekowanych osób przez strefę nieskażoną, bez ryzyka jej skażenia) lub jako nosze nadciśnieniowe – przeznaczone do transportu pacjentów przez strefę skażoną, bez ryzyka dodatkowego skażenia osoby w nich przebywającej. Konfiguracja taka umożliwia ponadto bezpieczny transport osób o zmniejszonej odporności na czynniki zewnętrzne bez dodatkowego narażenia ich na kontakt ze środowiskiem.
W każdej z w/w konfiguracji nosze chronią pacjenta lub środowisko przed czynnikami biologicznymi i chemicznymi w postaci kropel i aerozolu. Dodatkowo bardzo zminimalizowane jest ryzyko skażenia radioaktywnym pyłem. Wysoka ochrona realizowana jest przez zastosowanie powłok, filtrów i wentylatora. W przypadku użycia noszy w terenie skażonym przeznaczone są one do jednorazowego użytku. W przypadku użycia produktu do transportu osób o obniżonej odporności, można wykorzystywać je wielokrotnie po odpowiednim odkażeniu i wymianie filtrów.


Ciśnieniowe nosze medyczne

Konstrukcja noszy umożliwia transport pacjenta ręcznie lub dowolnym środkiem transportu lądowego lub powietrznego. Ciśnieniowe nosze medyczne „AWAS” wyposażone są w 8 uchwytów po 4 z każdej strony noszy, które umożliwiają przeniesienie pacjenta z miejsca skażonego do środka transportu. Jednak zalecane jest położenie noszy ciśnieniowych na standardowych noszach transportowych lub desce ratunkowej. Urządzenie wyposażone jest w pasy parciane służące do przypięcia pacjenta do noszy aby nie przesuwał się on wewnątrz nich podczas transportu. Pasy te przechodzą poprzez specjalne wzmocnienia na zewnątrz noszy i służą dodatkowo do mocowania pacjenta do deski transportowej, standardowych noszy ręcznych, lub noszy będących na wyposażeniu samochodów, śmigłowców lub samolotów ratownictwa medycznego.


Krótka charakterystyka Izolatorium ciśnieniowego „AWAS”:

Wszystkie wersje
możliwość wykonania izolowanej przestrzeni w każdym pomieszczeniu zamkniętym o równej powierzchni.
duży wybór wielkości, możliwość dobrania wymiarów systemu do wielkości pomieszczeń.
krótki czas montażu
intuicyjny montaż
duża mobilność zestawu, łatwy transport wewnątrz szpitala oraz możliwość przewiezienia do dowolnego innego pomieszczenia przy pomocy samochodu dostawczego (bus)
małe gabaryty po złożeniu, łatwe przechowywanie
duża wydajność układu filtrująco-wentylacyjnego zapewniająca uzyskanie podciśnienia nawet w przypadku uszkodzenia komory lub jednoczesnym otwarciu wszystkich drzwi śluzy
długi czas działania urządzenia pomiędzy wymianą układu filtrującego
możliwość wydzielenia przestrzeni na WC
przezroczyste ściany komory umożliwiające obserwację z zewnątrz i z wewnątrz
łatwy wjazd i wyjazd standardowego łóżka szpitalnego przez drzwi śluzy
możliwość osłonięcia części lub całości komory w celu zachowania intymności (opcja)
możliwość zamontowania wewnątrz komory specjalistycznej aparatury, przez specjalne przejścia na ścianach komory na przeprowadzenie potrzebnych instalacji
możliwość przeprowadzenia dekontaminacji po użyciu, system jest wielokrotnego użytku
polski producent, polskie komponenty, szybki serwis

Wersja rozszerzona:
możliwość pełnej kontroli nad pracą systemu w tym rejestracja zachodzących procesów.
system video komunikacji
system radiowego powiadomienia alarmowego przez chorych na dużą odległość
układ alarmowy ostrzegający przed ewentualnymi problemami np. spadek podciśnienia.
nadzór nad prawidłową procedurą wejścia i wyjścia z komory
łatwe wejście i wyjście z komory przez aluminiowe drzwi śluzy
automatyczne odblokowanie drzwi w przypadku konieczności alarmowego opuszczenia komory
możliwość ręcznego otwarcia drzwi w przypadku awarii (klucz)
możliwość podłączenia systemu usuwającego skażone odpady
dodatkowe gniazda zasilające 230V/50Hz do podłączenia specjalistycznego sprzętu
możliwość tworzenia różnych konfiguracji, w zależności od potrzeb* Cena netto dotyczy produktu w wersji podstawowej Dodaj do zamówienia: 1
szt.

Z uwagi na ilość wariantów zamawianych produktów oraz szeroki wybór wyposażenia dodatkowego, ceny oznaczone "*" dotyczą produktów w wersji podstawowej.

Po otrzymaniu zgłoszenia nasz pracownik skontaktuje się z Państwem celem:

uzgodnienia wariantów produktu,
potwierdzenia cen,
potwierdzenia szczegółów płatności,
ustalenia miejsca i terminu dostawy.

Załączniki:
pdfReferencje - Izolatorium  (171,71 KB)
 
Wnętrze izolatorium o pow. 16,8 m2 z przykładowym wyposażeniem
Wnętrze izolatorium o pow. 16,8 m2 z przykładowym wyposażeniem
Wnętrze komory izolacyjnej od strony śluzy
Wnętrze komory izolacyjnej od strony śluzy
Rękawy serwisowe
Rękawy serwisowe
Stelaż komory z podpiętym namiotem
Stelaż komory z podpiętym namiotem
Konstrukcja szybko-rozkładalnego stelaża komory
Konstrukcja szybko-rozkładalnego stelaża komory
Elementy uszczelniające - dociskające ścianki namiotu do istniejącej podłogi pomieszczenia
Elementy uszczelniające - dociskające ścianki namiotu do istniejącej podłogi pomieszczenia
Wewnętrzne uchwyty na wyposażenie dodatkowe
Wewnętrzne uchwyty na wyposażenie dodatkowe
Mocowanie namiotu komory do stelaża, dodatkowe drzwi śluzy
Mocowanie namiotu komory do stelaża, dodatkowe drzwi śluzy
Urządzenie filtrująco – dekontaminacyjne
Urządzenie filtrująco – dekontaminacyjne
Panel sterowniczy urządzenia filtrująco – dekontaminacyjnego
Panel sterowniczy urządzenia filtrująco – dekontaminacyjnego
Połączenie śluzy i komory
Połączenie śluzy i komory
Wejście do śluzy
Wejście do śluzy
Przyciski otwierające drzwi śluzy
Przyciski otwierające drzwi śluzy
Rękaw do usuwania skażonych odpadów
Rękaw do usuwania skażonych odpadów
Konstrukcja śluzy aluminiowej / śluza w pozycji transportowej
Konstrukcja śluzy aluminiowej / śluza w pozycji transportowej
  

Produkty powiązane / wyposażenie dodatkowe:

Ciśnieniowe nosze medyczne
Ciśnieniowe nosze medyczne
Systemy zabezpieczajace przed rozprzestrzenianiem się w terenie np. "świńskiej grypy" i "ptasiej grypy".
Systemy zabezpieczajace przed rozprzestrzenianiem się w terenie np. "świńskiej grypy" i "ptasiej grypy".
Toalety chemiczne
Toalety chemiczne

Cennik Ratownictwo 2015. Oferta skrócona, zapraszamy do pobrania: aktualnego cennika standardowyc...
czytaj więcej »
Szanowni Państwo, Wychodząc na przeciw możliwym zagrożeniom, które niesie obecna sytuacja ge...
czytaj więcej »
DEZAKTYWATOR Bojowych Środków Trujących. Oferta specjalna, zgodna z wytycznymi KG PSP.  ...
czytaj więcej »
DEKONTAMINACJA WSTĘPNA zgodnie z wytycznymi KG PSP! Informujemy, że w naszej ofercie jest kompl...
czytaj więcej »
Specjalistyczne łodzie aluminiowe dla służb ratowniczych. Sprzęt  przystosowany do prowadz...
czytaj więcej »
Zeszłoroczna powódź pokazała, że stosowane dotychczas mobilne wały wypełniane wodą do podw...
czytaj więcej »
Elastyczne wały przeciwpowodziowe PCV służą do ochrony środowiska przed skutkami powodzi. W ...
czytaj więcej »
DWUKOMOROWA PŁYWAJĄCA ZAPORA przeznaczona jest do ograniczenia rozprzestrzeniania skażenia na po...
czytaj więcej »


Koszyk jest pusty!