Sprzęt ratowniczy - Produkty - Sprzęt do ratownictwa - Izolatoria ciśnieniowe - Schron rodzinny
Twoje zamówienie: 0 produktów

Twój notatnik: 0 produktów | Do czego służy notatnik?

Wybierz język:  Polish   english   deutsch   russian
Jak oczyścić akwen portu wodnego w przypadku skażenia substancjami ropochodnymi wyciekającymi z jachtu? | Jak zorganizujesz pierwszą pomoc osobom podczas katastrofy autobusu lub pociągu? | Co zrobić z poszkodowanymi do momentu zorganizowania transportu do szpitali lub miejsc zakwaterowania! | Jakie masz środki techniczne do wzmocnienia i naprawy wałów przeciwpowodziowych! | Jakie działania podejmiesz, jeżeli w Twojej gminie dojdzie do skażenia przemysłowego, lub przewróci się cysterna z chemikaliami? | Co zrobisz, jeżeli w Twoim szpitalu pojawią się ludzie z objawami choroby zakaźnej? | Jak w szybki sposób zorganizować perfekcyjne warunki polowe? | Czego potrzebujesz, aby przygotować się do Euro 2012?Schron rodzinny
Schron rodzinny
Opis systemu
Schron rodzinny  to system ochrony przeciwko oddziaływaniu broni masowego rażenia (atomowej, biologicznej i chemicznej - NBC) do zastosowania w domu lub w biurze. Schron zapewnia bezpieczeństwo maksymalnie 6 osobom przez dłuższy czas. System ochronny  składa się z namiotu ochronnego z górnymi zaczepami linowymi oraz zestawu filtrujaco- wentylacyjnego wyposażonego w wysokowydajny filtr chroniący przed wpływem czynników NBC. Wejście do wnętrza wyposażone jest w śluzę oddzieloną zamkami błyskawicznymi, która zapewnia utrzymanie odpowiedniego nadciśnienia wewnątrz namiotu (nie dopuszcza do jego
spadku podczas wchodzenia i wychodzenia). Zestaw filtrująco-wentylacyjny zasilany jest silnikiem elektrycznym i wyposażony jest w korbę napędową, za pomocą której układ może być bez trudu obsługiwany przez jedna osobę. Poza tym, zestaw filtrująco-wentylacyjny zapewnia funkcję usuwania wszelkich zanieczyszczeń z zasysanego powietrza, oraz posiada oświetlenie, które działa przy obsłudze ręcznej. Wszystkie elementy systemu spakowane są w pojedyńczym kontenerze, co umożliwia szybki montaż systemu. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac przygotowawczych, system ochrony przeciw NBC może zostać rozłożony i rozpocząć pracę w ciągu niecałych 15 minut. W namiocie ochronnym panuje nadciśnienie czystego powietrza 25 Pa. Montaż sytemu przebiega bardzo szybko. Namiot ochronny mocowany jest przy suficie w czterech narożnikach, następnie uruchamiany jest zestaw filtrująco-wentylacyjny i całość jest gotowa do użytku. W namiocie ochronnym panuje lekkie nadciśnienie wytwarzane przez czyste, absolutnie wolne od zanieczyszczeń
powietrze. Nadciśnienie to nie dopuszcza do przenikania do wnętrza namiotu substancji niebezpiecznych. Powietrze przechodzi przez zestaw filtrująco-wentylacyjny o nominalnej wydajności przepływu powietrza 50 m3/godz. Taki przepływ zapewnia stałe nadciśnienie we wnętrzu namiotu min. 25 Pa. Wentylator
i filtr przeciw NBC zainstalowane w zestawie to elementy standardowe. Zarówno filtr, jak i wentylator posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty.

Założenia projektowe dla filtrów NBC:

Usuwanie wszelkich bojowych środków biologicznych zawartych w cząstkach stałych, w tym wąglika, usuwanie gazów pryszczących, drażniących układ nerwowy oraz innych trujących wykorzystywanych w środkach bojowych lub podczas akcji terrorystycznych, usuwanie gazów jodkowych radioaktywnych (131|CH3), uwalnianych podczas awarii w elektrowniach atomowych.
Wymiary pakietu zawierającego spakowany system to 580 x 790 x 980 mm (szerokość x długość x wysokość), natomiast masa całkowita wynosi 70 kg.
Kontener zaopatrzony jest w zestaw kłódek oraz uchwytów, które ułatwiają transport.
Po rozłożeniu, rozmiary namiotu ochronnego wynoszą 2500 x 3710 x 2100 mm (szerokość x długość x wysokość), włącznie ze śluzą wejściową o wymiarach 750 x 750 mm.
Powierzchnia użytkowa (netto) wewnątrz namiotu wynosi 7,4 m2 Podłoga namiotu wykonana jest z tkaniny poliestrowej pokrytej PCV o wysokiej wytrzymałości, natomiast ściany boczne i sufit wykonano z tkaniny poliamidowej pokrywanej poliuretanem i silikonem (polimerem krzemoorganicznym). Namiot podpierany jest przez liny górne mocowane do ścian lub sufitu pomieszczenia.

Opis filtra wstępnego
Zasysanie powietrza wyposażone jest w wymienialny wkład wstępnego filtrowania o klasie filtrowania C3, zgodnej z normą EN 779.

Wydajność filtra NBC

Wydajność całkowita filtra gazowego przy środkach bojowych zawierających gazy pryszczące (np. gaz musztardowy) wynosi min. 2,2 kg.
Wydajność całkowita filtra gazowego przy środkach bojowych zawierających gazy drażniące układ nerwowy (np. sarin, soman, VX) wynosi min. 0,52 kg.
Wydajność całkowita filtra gazowego przy środkach bojowych zawierających inne gazy (np. cyjanowodór) wynosi min. 0,26 kg.
Wydajność filtra przy usuwaniu radioaktywnego jodku metylowego 131|CH3 przy suchym powietrzu wynosi 99,995% (wilgotność względna maks. 60 %), pod warunkiem, że węgiel aktywny jest suchy.
Wydajność filtra cząstek przy średnicach od 0,1 do 0,3 mikrona wynosi powyżej 99,995% (mierzone wg normy DIN 24183).

Zestaw filtrujaco-wentylacyjny zaopatrzony w filtr wstępny, filtr przeciw NBC, wentylator z napędem elektrycznym i ręcznym, licznik przepływu powietrza i oświetlenie działające przy napędzie ręcznym. Opis techniczny systemu. Drzwi wejściowe LSS-80 wyposażone są w śluzę powietrzna, która pozwala na utrzymanie nadciśnienia wewnętrznego również przy korzystaniu z wejścia Wydajność układu wentylacyjnego
Nominalne wartości przepływu powietrza: 50 m3/godz. przy napędzie silnikiem elektrycznym 35 m3/godz. przy napędzie ręcznym (korba)
Wartości przepływu wentylacyjnego zaplanowano tak, by było możliwe utrzymywanie zawartości dwutlenku węgla (CO2) poniżej 0,5 % obj, nawet jeżeli w namiocie ochronnym znajduje się maksymalna liczba osób przez dłuższy czas.
Minimalne nadciśnienie utrzymywane stale w namiocie ochronnym wynosi 25 Pa.

Opis zestawu dmuchawy
Zestaw dmuchawy posiada silnik elektryczny 230 V, 50 Hz, 190 W, 1-fazowy.
Wentylator wyposażony jest w korbę obsługi ręcznej. Maksymalna moc wejściowa dmuchawy przy obsłudze ręcznej wynosi 60 W.
Wentylator wyposażony jest w minigenerator 6 V zasilający lampkę oświetlenia awaryjnego, która działa przy obsłudze ręcznej.

Opis materiału namiotu ochronnego
Podłoga: Tkanina poliestrowa dtex 1100 pokryta PCV
Ściany boczne i sufit: Tkanina poliamidowa

* Cena na zapytanie Dodaj do zamówienia: 1
szt.

Z uwagi na ilość wariantów zamawianych produktów oraz szeroki wybór wyposażenia dodatkowego, ceny oznaczone "*" dotyczą produktów w wersji podstawowej.

Po otrzymaniu zgłoszenia nasz pracownik skontaktuje się z Państwem celem:

uzgodnienia wariantów produktu,
potwierdzenia cen,
potwierdzenia szczegółów płatności,
ustalenia miejsca i terminu dostawy.

Schron rozłożony
Schron rozłożony
Ręczna korba filtra
Ręczna korba filtra
Skrzynia będąca jednoczęsnie filtrem i opakowaniem schronu
Skrzynia będąca jednoczęsnie filtrem i opakowaniem schronu

Cennik Ratownictwo 2015. Oferta skrócona, zapraszamy do pobrania: aktualnego cennika standardowyc...
czytaj więcej »
Szanowni Państwo, Wychodząc na przeciw możliwym zagrożeniom, które niesie obecna sytuacja ge...
czytaj więcej »
DEZAKTYWATOR Bojowych Środków Trujących. Oferta specjalna, zgodna z wytycznymi KG PSP.  ...
czytaj więcej »
DEKONTAMINACJA WSTĘPNA zgodnie z wytycznymi KG PSP! Informujemy, że w naszej ofercie jest kompl...
czytaj więcej »
Specjalistyczne łodzie aluminiowe dla służb ratowniczych. Sprzęt  przystosowany do prowadz...
czytaj więcej »
Zeszłoroczna powódź pokazała, że stosowane dotychczas mobilne wały wypełniane wodą do podw...
czytaj więcej »
Elastyczne wały przeciwpowodziowe PCV służą do ochrony środowiska przed skutkami powodzi. W ...
czytaj więcej »
DWUKOMOROWA PŁYWAJĄCA ZAPORA przeznaczona jest do ograniczenia rozprzestrzeniania skażenia na po...
czytaj więcej »


Koszyk jest pusty!