Sprzęt ratowniczy - Produkty - Mobilny system odkażający AWAS SDC-15
Twoje zamówienie: 0 produktów

Twój notatnik: 0 produktów | Do czego służy notatnik?

Wybierz język:  Polish   english   deutsch   russian
Jak oczyścić akwen portu wodnego w przypadku skażenia substancjami ropochodnymi wyciekającymi z jachtu? | Jak zorganizujesz pierwszą pomoc osobom podczas katastrofy autobusu lub pociągu? | Co zrobić z poszkodowanymi do momentu zorganizowania transportu do szpitali lub miejsc zakwaterowania! | Jakie masz środki techniczne do wzmocnienia i naprawy wałów przeciwpowodziowych! | Jakie działania podejmiesz, jeżeli w Twojej gminie dojdzie do skażenia przemysłowego, lub przewróci się cysterna z chemikaliami? | Co zrobisz, jeżeli w Twoim szpitalu pojawią się ludzie z objawami choroby zakaźnej? | Jak w szybki sposób zorganizować perfekcyjne warunki polowe? | Czego potrzebujesz, aby przygotować się do Euro 2012?Mobilny system odkażający AWAS SDC-15


Mobilny system odkażający SDC-15 w skrzyniach lub na wózkach (do przechowywania w magazynie), przeznaczony do odkażania osób w pełni sił, bądź chorych /rannych na noszach/  w przypadku wystąpienia skażenia chemicznego, biologicznego lub radiologicznego, będącego wynikiem działań wojennych, katastrof przemysłowych, komunikacyjnych bądź ataku terrorystycznego. Stosowany jako śluza-łącznik do szpitali stacjonarnych. Przy założeniu, że szpital jest strefą czystą. W tym przypadku system pracuje jako śluza oddzielająca strefę czystą/szpital od świata zewnętrznego-skażonego. Ponadto system może służyć do przeprowadzania odkażania – dekontaminacji w pobliżu miejsca skażenia, oczywiście już w strefie czystej.

Wersja z namiotem NPA 37
System w wersji podstawowej składa się z jednego namiotu pneumatycznego typu NPA 37 o powierzchni całkowitej ok. 37m2. Wnętrze namiotu podzielone jest w poprzek na trzy główne części:
- Rozbielanie w której osoby poszkodowane pozbywają się skażonej odzieży
- Natrysk – w której odbywa się zasadnicza część procesu dekontaminacji
- Ubieralnie w której poszkodowani suszą ciało po odkażaniu i ubierają się w ubrania zastępcze

System natryskowy składa się z czterech ciągów dekontaminacyjncy po 3 bramki prysznicowe w każdym. Przykładowo dwa ciągi z jednej strony służą na do odkażania kobiet, a pozostałe dwa ciągi z drugiej strony służą do odkażania mężczyzn. Cześć męska jest oddzielona od damskiej nieprzezroczystymi przegrodami z materiału namiotowego. Dodatkowo system umożliwia dekontaminacje osób niesprawnych (na noszach). W tym celu usuwa się przegrodę pomiędzy dwoma wewnętrznymi ciągami uzyskując dwa wąskie ciągi do dekontaminacji osób sprawnych np. odpowiednio jedną dla kobiet i jedną dla mężczyzn a po środku szeroki ciąg dla osób niesprawnych na noszach. Każda bramka natryskowa posiada dodatkowo ręczny natrysk wspomagający proces odkażania.

Wydajność systemu do 30-45 osób na godzinę, przy założeniu, że proces dekontaminacji jednej osoby wynosi do 3 minut (czas dekontaminacji zależy od rodzaju skażenia i użytego środka do dekontaminacji)

Podstawowe dane techniczne NPA 37:

Namiot rozłożony:
Długość: 7,2 m
Szerokość: 5,2 m
Wysokość: 2,6 m
Powierzchnia podłogi 37 m2
Pojemność komór powietrznych: 2,78 m3

Namiot złożony w pokrowcu:
Długość: 1,4 m
Szerokość: 0,8 m
Wysokość: 0,8 m
Objętość: 0,9 m3
Waga: 130 kg.Wersja z namiotem NPA 27
System w wersji podstawowej składa się z jednego namiotu pneumatycznego typu NPA 27 o powierzchni całkowitej ok. 27m2. Namiot wyposażony jest w jedną komorę, która stanowi cześć natryskową. System natryskowy składa się z czterech ciągów dekontaminacyjncy po 5 bramek prysznicowe w każdym. Przykładowo dwa ciągi z jednej strony służą na do odkażania kobiet, a pozostałe dwa ciągi z drugiej strony służą do odkażania mężczyzn. Cześć męska jest oddzielona od damskiej nieprzezroczystymi przegrodami z materiału namiotowego. Dodatkowo system umożliwia dekontaminacje osób niesprawnych (na noszach). W tym celu usuwa się przegrodę pomiędzy dwoma wewnętrznymi ciągami uzyskując dwa wąskie ciągi do dekontaminacji osób sprawnych np. odpowiednio jedną dla kobiet i jedną dla mężczyzn a po środku szeroki ciąg dla osób niesprawnych na noszach. Każda bramka natryskowa posiada dodatkowo ręczny natrysk wspomagający proces odkażania.

Ważne: W celu zapewnienia prawidłowego i w miarę komfortowego przeprowadzenia procesu dekontaminacji system należy uzupełnić o rozbieralnie i ubieralnie, które w tej wersji nie wchodzą w zakres oferty podstawowej. Na rozbielania i ubieralnie można przystosować istniejące na miejscu akcji pomieszczenia, autobusy, baraki lub kolejne namioty.

Wydajność systemu do 30-45 osób na godzinę, przy założeniu, że proces dekontaminacji jednej osoby wynosi do 3 minut (czas dekontaminacji zależy od rodzaju skażenia i użytego środka do dekontaminacji)

Podstawowe dane techniczne namiotu NPA 27:

Namiot rozłożony:
Długość: 5,2 m
Szerokość: 5,2 m
Wysokość: 2,6 m
Powierzchnia podłogi 27 m2
Pojemność komór powietrznych: 2,07 m3

Namiot złożony w pokrowcu:
Długość: 1,4 m
Szerokość: 0,7 m
Wysokość: 0,6 m
Objętość: 0,8 m3
Waga: 115 kg
Uwagi:
Ponieważ głównym przeznaczeniem systemu SDC 15 jest przeprowadzanie dekontaminacji osób przed wejściem do szpitala, system zasilany jest  z instancji budynku szpitala. W tym celu szpital musi wyznaczyć lub wykonać we własnym zakresie przyłącza wody do dekontaminacji /ciepła i zimna woda/ oraz podłączenie do energii elektrycznej. Przyłącza muszą być zabezpieczone zaworami antyskażeniowymi.

W celu uzyskania większej mobilności istnieje możliwość rozszerzenia systemu o spalinowy podgrzewacz wody, agregat prądotwórczy, kolejne namioty jako rozbieralnia i ubieralnia, klimatyzator, filtrowentylacje z filtrami HEPA lub NBC – cena na zapytanie

Kompletny system jest przechowywany na specjalnych paletach lub wózkach  transportowych

W skład systemu w wersji podstawowej wchodzi:
namiot NPA – 26 lub 37m2 - 1 szt.
oświetlenie (3 punktowe) – 1 kpl.
kompletny system natryskowy, który rozkłada się automatycznie razem z namiotem. – 1 kpl.
system rozprowadzenia wody pomiędzy poszczególnymi bramkami w namiocie wraz z przyłączami 
    do podłączenia systemu instalacji zasilające w wodę – 1 kpl.
zamknięty zbiornik wody skażonej o pojemności 2000 l. – 2 szt. dla NPA 37 – 3 szt. dla NPA 27
spalinowa nagrzewnica powietrza do podgrzewania powietrza w namiocie – 1 kpl.
do zbierania skażone wody w części natryskowej - 1szt.
pompa do wypompowywania ścieków z brodzika wraz z wężem
palety lub wózki  transportowe – 1 szt.

Opcje: (cena na zapytanie)
agregat prądotwórczy
podgrzewacz wody, spalinowy, przepływowy
klimatyzator
filtrowentylacja z filtrem HEPA liub NBC
ciąg transportowy do przemieszczania pod prysznicami noszy z osobami nieprawnymi
drugi i/lub trzeci namiot jako rozbieralnia i ubieralnia.
inne – do ustalenia

System SDC-15 wykonywany jest w uzgodnieniu z zamawiającym, dopasowany do lokalnych warunków!* Cena na zapytanie Dodaj do zamówienia: 1
szt.

Z uwagi na ilość wariantów zamawianych produktów oraz szeroki wybór wyposażenia dodatkowego, ceny oznaczone "*" dotyczą produktów w wersji podstawowej.

Po otrzymaniu zgłoszenia nasz pracownik skontaktuje się z Państwem celem:

uzgodnienia wariantów produktu,
potwierdzenia cen,
potwierdzenia szczegółów płatności,
ustalenia miejsca i terminu dostawy.

 

Cennik Ratownictwo 2015. Oferta skrócona, zapraszamy do pobrania: aktualnego cennika standardowyc...
czytaj więcej »
Szanowni Państwo, Wychodząc na przeciw możliwym zagrożeniom, które niesie obecna sytuacja ge...
czytaj więcej »
DEZAKTYWATOR Bojowych Środków Trujących. Oferta specjalna, zgodna z wytycznymi KG PSP.  ...
czytaj więcej »
DEKONTAMINACJA WSTĘPNA zgodnie z wytycznymi KG PSP! Informujemy, że w naszej ofercie jest kompl...
czytaj więcej »
Specjalistyczne łodzie aluminiowe dla służb ratowniczych. Sprzęt  przystosowany do prowadz...
czytaj więcej »
Zeszłoroczna powódź pokazała, że stosowane dotychczas mobilne wały wypełniane wodą do podw...
czytaj więcej »
Elastyczne wały przeciwpowodziowe PCV służą do ochrony środowiska przed skutkami powodzi. W ...
czytaj więcej »
DWUKOMOROWA PŁYWAJĄCA ZAPORA przeznaczona jest do ograniczenia rozprzestrzeniania skażenia na po...
czytaj więcej »


Koszyk jest pusty!