|
|
|
Sanie lodowe - pneumatyczne nosze ratunkowe dla GOPR i WOPR
|
Pneumatyczne nosze ratunkowe służą do bezpiecznego transportu osób rannych w górach oraz akwenach wodnych. Konstrukcja noszy umożliwia transport poszkodowanych między innymi ze złamanymi kończynami dolnymi i górnymi. Po napompowaniu urządzenie posiada bardzo dużą sztywność. Przy maksymalnym obciążeniu i podparciu obu końców noszy nie występują żadne dodatkowe ugięcia, dzięki czemu nie ma możliwości dodatkowego uszkodzenia ciała osoby transportowanej. Dzięki konstrukcji pneumatycznej nosze są bardzo lekkie, dzięki czemu możliwy jest transport ich na miejsce akcji w plecaku ratownika. Czas pompowania urządzenia wynosi około 3 minut. Pompowanie może odbywać się przy pomocy ręcznej lub nożnej pompki, butli ze sprężonym powietrzem, mobilnego kompresora, itp.
W ratownictwie górskim (AKIA) nosze holowane są bezpośrednio przez jednego lub dwóch przeszkolonych narciarzy (ratowników). Po zamontowaniu specjalnego uchwytu możliwe jest holowania noszy za skuterem śnieżnym.
W ratownictwie wodnym nosze mogą być holowane przez płynących obok nich ratowników lub bezpośrednio za statkiem dzięki zamontowanej linie holowniczej (łódź, motorówka itp.)
W przypadku wystąpienia niebezpiecznych urazów ciał nie ma konieczności przenoszenia chorego na inne nosze. Na noszach pneumatycznych można transportować poszkodowanego nawet w karetce lub innym dostępnym środku transportu. Dzięki dodatkowej osłonie zewnętrznej poszkodowany nie jest narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne. Podczas transportu poszkodowany jest przymocowany do noszy specjalnymi pasami.
Budowa Nosze pneumatyczne składają się z komory pneumatycznej wyposażonej w zawór wlotu i wylotu powietrza i zawór bezpieczeństwa. Zawór wlotu-wylotu wyposażony jest dodatkowo w przejściówkę umożliwiającą pompowanie stelaża namiotu z butli na sprężone powietrze, drugą przejściówkę do pompowania z kompresora lub z butli powietrznej, pompy elektrycznej lub pompki nożnej. Na spodzie noszy przymocowane są dodatkowe ślizgi wzmacniające. Materiał Nosze wykonane są z tkaniny poliestrowej pokrytej dwustronnie polichlorkiem winylu w mieszance z poliuteranem (atest nr 745/04 z dn. 21/07/2004), charakteryzujących się niepalnością (badania na niepalność: Politechnika Szczecińska Wydział Techniki Morskiej Sprawozdanie TZ/PN2874/146/2004 z dn 06/10/2004), odpornych na UV i procesy starzenia. Materiał posiada także atest higieniczny PZH NR HK/B/2917/01/2002 Zakres temperatur użytkowania noszy –35st.C - +70st.C Materiał ten w przeciwieństwie do materiałów z gumy szlachetnej jak np. Hypalon nie wymaga specjalnej konserwacji podczas przechowywania. Przykładowe wyposażenie ratunkowych noszy pneumatycznych składane rurki aluminiowe do holowania noszy – 2 szt. relingi wokół noszy pasy mocujące chorego do noszy i zewnętrzna osłona poszkodowanego zestaw naprawczy, linka holownicza – 5 mb wężyk do pompowania stelaża bezpośrednio z butli sprężonego powietrza – 1 szt. pokrowiec transportowy z paskami i uchwytami instrukcja obsługi konserwacji, gwarancja 12 miesięcy pompa nożna do pompowania komór noszy.
Istnieje możliwość wykonania dodatkowego oznakowania noszy. Na specjalne zamówienie możliwość dostosowania noszy do potrzeb zamawiającego!
Podstawowe dane techniczne: Ciśnienie robocze komory: 0,20 bar, Ciśnienie otwarcie zaworu bezpieczeństwa: 0,30 bar. Wymiary noszy: długość/szerokość/wysokość: 230 x 100 x 40 cm Maksymalne obciążenie: 200 kg Wymiary po spakowaniu: długość/szerokość/wysokość: 50 x 50 x 65 cm Waga po spakowaniu: 25 kg.
|
|
Z uwagi na ilość wariantów zamawianych produktów oraz szeroki wybór wyposażenia dodatkowego, ceny oznaczone "*" dotyczą produktów w wersji podstawowej.
Po otrzymaniu zgłoszenia nasz pracownik skontaktuje się z Państwem celem:
uzgodnienia wariantów produktu,
potwierdzenia cen,
potwierdzenia szczegółów płatności,
ustalenia miejsca i terminu dostawy.
|
|
|
|
|
|