Sprzęt ratowniczy - Aktualności - Nowe rozwiązania przy stosowaniu mobilnych wałów przeciwpowodziowych
Twoje zamówienie: 0 produktów

Twój notatnik: 0 produktów | Do czego służy notatnik?

Wybierz język:  Polish   english   deutsch   russian
Jak oczyścić akwen portu wodnego w przypadku skażenia substancjami ropochodnymi wyciekającymi z jachtu? | Jak zorganizujesz pierwszą pomoc osobom podczas katastrofy autobusu lub pociągu? | Co zrobić z poszkodowanymi do momentu zorganizowania transportu do szpitali lub miejsc zakwaterowania! | Jakie masz środki techniczne do wzmocnienia i naprawy wałów przeciwpowodziowych! | Jakie działania podejmiesz, jeżeli w Twojej gminie dojdzie do skażenia przemysłowego, lub przewróci się cysterna z chemikaliami? | Co zrobisz, jeżeli w Twoim szpitalu pojawią się ludzie z objawami choroby zakaźnej? | Jak w szybki sposób zorganizować perfekcyjne warunki polowe? | Czego potrzebujesz, aby przygotować się do Euro 2012?12 październikaa 2010 [Aktualności] » Nowe rozwiązania przy stosowaniu mobilnych wałów przeciwpowodziowych
Nowe rozwiązania przy stosowaniu mobilnych wałów przeciwpowodziowych
Zeszłoroczna powódź pokazała, że stosowane dotychczas mobilne wały wypełniane wodą do podwyższania wałów ziemnych są bardzo zawodne. Nadal najbardziej skuteczną metodą obrony przeciwpowodziowej są konstrukcje wykonane z worków wypełnionych piaskiem. Metoda ta jest skuteczna jednak niezmiernie czasochłonna oraz wymagająca zaangażowania dużych ilości ludzi i sprzętu.

W trakcie ratowania życia i mienia jedynym liczącym się celem jest zero-jedynkowy wskaźnik osiągnięcia zamierzonego celu taktycznego który potocznie nazywamy skutecznością.
Obecnie stosowane wały z reguły są spychane przez siły naporu wody, pękają na skutek przedarcia przez płynące w wodzie stałe elementy, lub wał na skutek rozmiękania gruntu z powodu penetracji wału ziemnego przez wodę powodziową zostaje rozmyty.
Jeżeli kilkukilometrowy wał chroniący część miasta, dzielnicy, miejscowość zostanie przerwany choćby w jednym miejscu to całe przygotowanie łącznie w wydatkiem na zakup sprzętu, jego magazynowanie, szkolenie i pracę ratowników w ostatecznym rozrachunku można uznać za zbędne.

Przedstawiamy nowe opatentowane i nie stosowane jeszcze rozwiązanie które pomimo zachowania walorów wału mobilnego nie posiada jednak jego dotychczasowych wad. Unikalnym rozwiązaniem okazało się opracowanie konstrukcji wałów które utrzymują najlepszy poprzeczny kształt dla zachowania skuteczności, kształt wycinka koła. Dodatkowo wał ten zespolono z kołnierzem który jest opuszczany ze skarpy w kierunku wody powodziowej i stabilizowany przy pomocy szpilek lub ciężarków. Stosowanie takiego elementu jest od dawna praktykowane najczęściej poprzez wykładanie wałów ziemnych od strony wody folią jednak nigdy do tej pory nie był on częścią wału elastycznego
Wał nowego typu pomimo tego, że nie wymaga podpierania workami lub innymi elementami wykazuje swą stateczność w najbardziej niekorzystnych warunkach pracy, co potwierdziły przeprowadzone próby przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Wykonany jest z wielowarstwowej tkaniny poliestrowej pokrytej elastycznym PCV. Jest on w związku z tym odporny na procesy gnilne, promieniowanie UV, odporny mechanicznie na rozerwanie oraz na działanie wielu czynników chemicznych w tym olejów kwasów i zasad.
Z powodzeniem można go stosować na ziemnym wale przeciwpowodziowym  dla jego podwyższenia oraz na podłożu twardym takim jak ulica celem zatrzymania lub ukierunkowania wody lub innego płynącego czynnika w warunkach statycznych jak i dynamicznych.
Bardzo ułatwione jest przechowywanie wału oraz jego konserwacja. Praktycznie nie wymaga on żadnych zabiegów konserwacyjnych w tym talkowania, przewietrzania i suszenia, Z uwagi na całkowitą nienasiąkliwość również dekontaminacja najprostszymi środkami biobójczymi jest łatwa w realizacji.

Z uwagi, że w trakcie sprawiania (układania) nie wymaga dodatkowego podpierania workami lub innymi elementami kilkoro ratowników jest w stanie ułożyć setki metrów bieżących wału, a czas właściwie uzależniony jest od wydajności pomp napełniających wodą poszczególne segmenty wału. Po sprawieniu, jego niezawodność gwarantuje utrzymanie wody powodziowej do wysokości roboczej. Nawet przelanie poprzez górną powierzchnię wału wody powodziowej nie powinno doprowadzić do jego uszkodzenia. Dalej będzie spełniał swoją rolę choć w ograniczonym zakresie.

Ponieważ jesteśmy producentem nowego produktu na życzenie oprócz standardowych długości, wysokości, szerokości wału oraz kołnierza możemy wykonać wał o dowolnych wymiarach i gramaturze materiału.

Dokładne informacje na temat tego produktu jak również innych można uzyskać w dziale:
Sprzęt przeciwpowodziowy i antykryzysowy.

Źródło


Cennik Ratownictwo 2015. Oferta skrócona, zapraszamy do pobrania: aktualnego cennika standardowyc...
czytaj więcej »
Szanowni Państwo, Wychodząc na przeciw możliwym zagrożeniom, które niesie obecna sytuacja ge...
czytaj więcej »
DEZAKTYWATOR Bojowych Środków Trujących. Oferta specjalna, zgodna z wytycznymi KG PSP.  ...
czytaj więcej »
DEKONTAMINACJA WSTĘPNA zgodnie z wytycznymi KG PSP! Informujemy, że w naszej ofercie jest kompl...
czytaj więcej »
Specjalistyczne łodzie aluminiowe dla służb ratowniczych. Sprzęt  przystosowany do prowadz...
czytaj więcej »
Zeszłoroczna powódź pokazała, że stosowane dotychczas mobilne wały wypełniane wodą do podw...
czytaj więcej »
Elastyczne wały przeciwpowodziowe PCV służą do ochrony środowiska przed skutkami powodzi. W ...
czytaj więcej »
DWUKOMOROWA PŁYWAJĄCA ZAPORA przeznaczona jest do ograniczenia rozprzestrzeniania skażenia na po...
czytaj więcej »


Koszyk jest pusty!