Sprzęt ratowniczy - Co powinieneś wiedzieć
Twoje zamówienie: 0 produktów

Twój notatnik: 0 produktów | Do czego służy notatnik?

Wybierz język:  Polish   english   deutsch   russian
Jak oczyścić akwen portu wodnego w przypadku skażenia substancjami ropochodnymi wyciekającymi z jachtu? | Jak zorganizujesz pierwszą pomoc osobom podczas katastrofy autobusu lub pociągu? | Co zrobić z poszkodowanymi do momentu zorganizowania transportu do szpitali lub miejsc zakwaterowania! | Jakie masz środki techniczne do wzmocnienia i naprawy wałów przeciwpowodziowych! | Jakie działania podejmiesz, jeżeli w Twojej gminie dojdzie do skażenia przemysłowego, lub przewróci się cysterna z chemikaliami? | Co zrobisz, jeżeli w Twoim szpitalu pojawią się ludzie z objawami choroby zakaźnej? | Jak w szybki sposób zorganizować perfekcyjne warunki polowe? | Czego potrzebujesz, aby przygotować się do Euro 2012?Mobilne zabezpieczenia i schrony
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA FIRMY AWAS

- SYSTEMY OCHRONY ZBIOROWEJ PRZED NBC.


Możliwość użycia broni masowego rażenia wobec ludności cywilnej i wojska stwarza konieczność podejmowania skutecznych działań obronnych. Jednym z najważniejszych elementów obrony jest przygotowanie do możliwie najszerszej gamy odmiennych scenariuszy ataku, co da możliwość właściwego przygotowania się do różnorodnych sytuacji kryzysowych. Systemy ochrony indywidualnej polegają głównie na użyciu specjalnych kombinezonów ochronnych oraz sprzętu ochrony dróg oddechowych. Sprzęt ten ma szereg zalet, ale także i wad - nie pozwala m.in. na wykorzystanie go w długim czasie. Nie stwarza również komfortowych warunków do wykonywania konkretnych zadań oraz codziennej pracy i służby. Systemy ochrony zbiorowej polegały dotychczas na wykorzystywaniu m.in. schronów stałych. W przeszłości były one konstruowane głównie z myślą o ochronie przed bronią jądrową i chemiczną, w mniejszym zaś stopniu przed czynnikami biologicznymi. Schrony stałe nie są uniwersalne w zastosowaniach, są ponadto drogie w budowie i eksploatacji. Obecnie rozwijane są mobilne systemy ochrony przed NBC, dające wiele różnych możliwości zastosowania, przewidziane dla większych lub mniejszych grup ludzi. Czas ich stawiania jest bardzo krótki i wynosi od kilku do kilkunastu minut. Wyposażone są w gotowe do użycia systemy filtracji powietrza, stwarzające wewnątrz obiektów nadciśnienie, zabezpieczające przed wtargnięciem do środka skażonego powietrza. W systemach tych wykorzystuje się specjalne, lekkie i odporne materiały, pozwalające na ich długie użytkowanie. Specjalne powłoki dodatkowo zabezpieczają wnętrze przed skażeniami NBC. Wielką zaletą tego typu systemów jest możliwość modułowej rozbudowy, w zależności od potrzeb oraz łączenia z innymi modułami o różnorodnych funkcjach, takich jak system dekontaminacji, szpital, miejsce kwarantanny. Posiadają również możliwość, przy użyciu łącznika, połączenia z elementami stałymi, np. budynkami itp. Mobilne schrony wyposażone są w różnorodne urządzenia zapewniające wykonywanie normalnych działań w ciągu dłuższego czasu. Są nieodzownym elementem zabezpieczenia na współczesnym polu walki, w ochronie grup dowodzenia, sztabów, centrów zarządzania kryzysowego, ochrony ludności, ośrodków telekomunikacyjnych i informatycznych itp.


Mobilne systemy izolacji chorych i podejrzanych o zakażenie szczególnie niebezpieczna chorobą zakaźną i zaraźliwą

Mobilne systemy izolacji dla chorych lub podejrzanych o zakażenie niebezpieczną chorobą zakaźną stosuje się w przypadku, kiedy z przyczyn naturalnych lub po ataku czynnikami biologicznymi pojawiają się objawy chorobowe u ludzi. Wówczas niezbędna staje się izolacja chorych w pomieszczeniach z podciśnieniem. Mobilne izolatoria i schrony izolacyjne dają możliwość podjęcia działań leczniczych w warunkach zabezpieczających przed zakażeniem ludzi i skażeniem środowiska. Można je w krótkim czasie rozstawić w miejscach lub w pomieszczeniach najbardziej odpowiednich dla prowadzenia leczenia i obserwacji poszkodowanych. Pozwala to na rezygnację ze standardowego postępowania w takich sytuacjach tj. przewiezienia chorych do szpitala, chroniąc go przed ewentualnym skażeniem. Schrony izolacyjne można łączyć z mobilnymi zestawami dekontaminacyjnymi, gdzie zabiegom poddaje się ludzi, na których oddziaływały czynniki biologiczne, przed ich właściwą izolacją. Niezwykle użyteczne mogą być mobilne systemy izolacyjne przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych na lotniskach, przejściach granicznych lądowych i morskich itp. Powyższe systemy wyposażone są w filtry HEPA oraz w inne urządzenia, zapobiegające przedostaniu się czynników zakaźnych na zewnątrz obiektów.
Cennik Ratownictwo 2015. Oferta skrócona, zapraszamy do pobrania: aktualnego cennika standardowyc...
czytaj więcej »
Szanowni Państwo, Wychodząc na przeciw możliwym zagrożeniom, które niesie obecna sytuacja ge...
czytaj więcej »
DEZAKTYWATOR Bojowych Środków Trujących. Oferta specjalna, zgodna z wytycznymi KG PSP.  ...
czytaj więcej »
DEKONTAMINACJA WSTĘPNA zgodnie z wytycznymi KG PSP! Informujemy, że w naszej ofercie jest kompl...
czytaj więcej »
Specjalistyczne łodzie aluminiowe dla służb ratowniczych. Sprzęt  przystosowany do prowadz...
czytaj więcej »
Zeszłoroczna powódź pokazała, że stosowane dotychczas mobilne wały wypełniane wodą do podw...
czytaj więcej »
Elastyczne wały przeciwpowodziowe PCV służą do ochrony środowiska przed skutkami powodzi. W ...
czytaj więcej »
DWUKOMOROWA PŁYWAJĄCA ZAPORA przeznaczona jest do ograniczenia rozprzestrzeniania skażenia na po...
czytaj więcej »


Koszyk jest pusty!