
Firma Awas-Systemy proponuje kompleksowe rozwiązanie dezynfekcji ścieków, w tym ścieków pochodzących ze szpitali. Oferta kierowana jest przede wszystkim do administracji szpitalnych i zakładów weterynaryjnych, a także sanatoriów. Są to miejsca, w których powstają ścieki szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Wychodząc naprzeciw wymaganiom dezynfekcji ścieków szpitalnych, proponujemy następujące metody dezynfekcji, w zależności od warunków technicznych i ukształtowania terenu:
1) ultrafiolet
2) podchloryn sodu
3) metoda termiczna

Dezynfekcja ścieków przy zastosowaniu AWAS UV-Pro
Technologia UV znana jest od wielu lat. Obecnie znajduje szerokie zastosowanie w dezynfekcji ścieków. Podyktowane jest to koniecznością podwyższania poziomu świadczonych usług. Ostatnie badania wskazały na UV jako na najbardziej skuteczną metodę w procesie dezynfekcji ścieków. Korzyści wynikające ze stosowania UV skutecznie eliminują tradycyjne metody dezynfekcji. Technologia proponowana przez AWAS-Systemy obejmuje następujące etapy:
Korzyści wynikające ze stosowania AWAS-UV Pro:






Dezynfekcja ścieków przy zastosowaniu podchlorynu sodu
Metoda dezynfekcji ścieków przy użyciu podchlorynu sodu, to kolejna propozycja Firmy Awas-Systemy. Jest to najbardziej rozpowszechniona metoda dezynfekcji ścieków. Najważniejszą rzeczą w procesie chlorowania ścieków jest całkowita automatyzacja dawkowania substancji dezynfekującej oraz dozowanie odpowiednie do przepływu ścieków.

Takie rozwiązanie gwarantuje, że dawka jest odpowiednia do ilości przepływających w danym momencie ścieków oraz eliminuje niekontrolowane dozowanie.
Opis systemu do dezynfekcji.
System dezynfekcji ścieków składa się z:


w komorze dezynfekcji zachodzi proces dezynfekcji ścieków sanitarnych przy użyciu podchlorynu sodu, dozowanie podchlorynu następuje automatycznie. W komorze dodatkowo zachodzi proces wspomagający dezynfekcję, który polega na mieszaniu podchlorynu sodu ze ściekami, przy pomocy mieszadła. Przy dawkowaniu NaOCl należy pamiętać, aby czas reakcji w komorze dezynfekcji był co najmniej 0,5 h.

przygotowanie dezynfekanta odbywa się będzie w budynku kontenerowym w pomieszczeniu chlorowni. W budynku kontenerowym znajdują się dwa pomieszczenia (chlorownia i magazyn, sterownia). Opcjonalnie istnieje możliwość zainstalowania generatora podchlorynu sodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu obniżamy zacznie koszty eksploatacji, nie ma konieczności transportu podchlorynu itp.
Zalety:


Należy podkreślić, że do dezynfekcji ścieków stosuje się SCHEMAT IDEOWY SYSTEMU DEZYNFEKCJI PRZY UŻYCIU PODCHLORYNU SODU ORN I K
1. Szpital
2. Pompownia
3. Komora reakcji
4. Kontener lub istniejący budynek
25-30 g Cl-/m3!



Dezynfekcja ścieków przy zastosowaniu wysokiej temperatury
Metoda dezynfekcji przy użyciu temperatury jest bardzo skuteczną metodą dezynfekcji ścieków, ponadto bezpieczną i prostą w obsłudze. Metodę tę zalicza się do najpewniejszych metod zwalczania drobnoustrojów chorobotwórczych. Norma ustalona przez niemiecki Federalny Urząd Zdrowia dzieli proces odkażania termicznego na cztery poziomy: I. Poziom A, destrukcja wegetatywnych form bakterii i grzybów oraz ich zarodników - dezynfekcja w temperaturze 900C w czasie 1min.
II. Poziom B, nieodwracalne zniszczenie wirusów - 1000C w czasie 1min.
III. Poziom C, destrukcja spór bakterii do poziomu Bacillus anthracis - 1050C w czasie 5 min.
IV. Poziom D, destrukcja wszystkich spór bakterii - 1200C w czasie 15 min.
Poniżej przedstawiono proces dezynfekcji ścieków przy użyciu metody termicznej.

Zakres świadczonych przez nas usług obejmuje:




Realizowane przez nas stacje dezynfekcji:



